امروز

شنبه, ۱۶ آذر , ۱۳۹۸

  ساعت

۱۲:۰۹ بعد از ظهر

مسجد دانشگاه تهران درکانال سروش مسجد دانشگاه تهران درسایت آپارات مسجد دانشگاه تهران در اینستاگرام

سایز متن   /

دعای روز اول ماه مبارک رمضان

اللَّهُمَّ اجْعَلْ صِیَامِى فِیهِ صِیَامَ الصَّائِمِینَ وَ قِیَامِى فِیهِ قِیَامَ الْقَائِمِینَ وَ نَبِّهْنِى فِیهِ عَنْ نَوْمَهِ الْغَافِلِینَ وَ هَبْ لِى جُرْمِى فِیهِ یَا إِلَهَ الْعَالَمِینَ وَ اعْفُ عَنِّى یَا عَافِیا عَنِ الْمُجْرِمِینَ.

خدایا! روزه مرا در این روز مانند روزه داران حقیقی که مقبول توست قرار ده، و اقامه نمازم را مانند نمازگزاران واقعی، و مرا از خواب غافلان بیدار ساز و گناهم را ببخش ای معبود جهانیان و در‌گذر از من اى بخشنده ی گنهکاران.

دعای روز دوم ماه مبارک رمضان

 اللَّهُمَّ قَرِّبْنی فیهِ اِلى مَرْضاتِکَ وجَنِّبْنی فیهِ مِن سَخَطِکَ و نَقماتِکَ و وَفِّقْنی فیهِ لِقِرآئَهِ آیاتِکَ بِرَحْمَتِکَ یا أرْحَمَ الرّاحِمین.

خدایا! مرا در این روز به رضا و خشنودیت نزدیک ساز و از خشم و غضبت دور ساز، و برای قرائت قرآنت موفق گردان به حق رحمتت ای مهربانترین مهربانان عالم.

دعای روز سوم ماه مبارک رمضان

اللَّهُمَّ ارْزُقنی فیهِ الذِّهْنَ والتّنَبیهَ وَ باعِدْنی فیهِ مِنَ السَّفاهَهِ والتَّمْویهِ وَاجْعَلْ لی نَصیباً مِنْ کلِّ خَیْرٍ تُنَزِلُ فیهِ بِجودِکَ یا أجْوَدَ الأجْوَدینَ.

خداوندا! در این روز به من هوش و بیداری در طاعتت نصیب فرما و از سفاهت و جهالت و کار باطل و بیهوده دور گردان و از هر خیری که در این روز نازل میفرمایی، مرا نصیب بخش، به حق جود و کرمت ای بخشنده ترین بخشندگان عالم

دعای روز چهارم ماه مبارک رمضان

اللَّهُمَّ قَوِّنی فیهِ عَلى اِقامَهِ اَمرِکَ وَ اَذِقْنی فیهِ حَلاوَهِ ذِکْرِکَ وَ اَوْزِعْنی فیهِ لِأدآءِ شُکْرِکَ بِکَرَمِکَ وَ احْفَظْنی فیهِ بِحِفظِکَ و َسَتْرِکَ یا اَبصَرَ النّاظِرینَ .

خداوندا! مرا در این روز برای اقامه و انجام فرمانت قوت ببخش و حلاوت و شیرینی ذکرت را به من بچشان و برای ادای شکر خود به کرمت مهیا ساز و در این روز مرا به حفظ و پرده پوشی از گناه محفوظ بدار، ای بصیرترین بینایان عالم!

دعای روز پنجم ماه مبارک رمضان

 اللَّهُمَّ اجعَلْنی فیهِ مِنَ المُستَغْفِرینَ ، وَ اجعَلنی فیهِ مِن عِبادِکَ الصّالحینَ القانِتینَ ، وَ اجعَلنی فیهِ مِن اَوْلیائِکَ المُقَرَّبینَ ، بِرَأفَتِکَ یا اَرحَمَ الرّاحمینَ.

! مرا در این روز از توبه کنندگان قرار ده و از بندگان مطیع خود مقرر فرما و هم در این روز مرا از دوستان مقرب درگاه خود قرار ده، به حق لطف و رأفتت، ای مهربان ترین مهربانان عالم!

دعای روز ششم ماه مبارک رمضان

 اللَّهُمَّ لا تَخْذُلنی فیهِ لِتَعَرُّضِ مَعصِیَتِکَ ، وَ لاتَضرِبنی بِسِیاطِ نَقِمَتِکَ ، وَ زَحْزِحنی فیهِ مِن موُجِبات سَخَطِکَ بِمَنِّکَ وَ اَیادیکَ یا مُنتَهى رَغْبَهِ الرّاغِبینَ.

خدایا! مرا در این روز به واسطه ارتکاب گناه خوار مساز و با تازیانه قهرت کیفر مکن و از موجبات خشم و غضبت دور گردان، به حق احسان و نعمتهای بیشمار تو به خلق ای منتهی آرزوی مشتاقان.

دعای روز هفتم ماه مبارک رمضان

 اللَّهُمَّ اَعِنّی فیهِ عَلى صِیامِهِ وَ قِیامِهِ ، وَ جَنِّبنی فیهِ مِن هَفَواتِهِ وَاثامِهِ ، وَ ارْزُقنی فیهِ ذِکْرَکَ بِدَوامِهِ ، بِتَوْفیقِکَ یا هادِیَ المُضِّلینَ.

خداوندا! در این روز مرا بر روزه گرفتن و اقامه نماز یاری کن و از لغزش‌ها و گناهان دور ساز و ذکر دائم (که تمام روز به یاد تو باشم) نصیبم فرما، به حق توفیق و بخششت ای رهنمای گمراهان عالم!

دعای روز هشتم ماه مبارک رمضان

اللَّهُمَّ ارْزُقْنی فیهِ رَحمَهَ الأَیْتامِ وَ اِطعامَ الطَّعامِ وَاِفْشاءَ وَصُحْبَهَ الکِرامِ بِطَوْلِکَ یا مَلْجَاَ الأمِلینَ.

خداوندا! در این روز مرا توفیق ترحم به یتیمان و اطعام به گرسنگان و افشا و انتشار سلام بین مسلمانان و مصاحبت نیکان نصیب فرما، به حق انعامت ای پناه آرزومندان عالم!

دعای روز نهم ماه مبارک رمضان

 اللَّهُمَّ اجْعَل لی فیهِ نَصیباً مِن رَحمَتِکَ الواسِعَهِ ، وَ اهْدِنی فیهِ لِبَراهینِکَ السّاطِعَهِ ، وَ خُذْ بِناصِیَتی إلى مَرْضاتِکَ الجامِعَهِ بِمَحَبَّتِکَ یا اَمَلَ المُشتاقینَ.

خداوندا! مرا نصیبی کامل از رحمت واسعه خود عطا فرما و به ادله و براهین روشن خود هدایتم نما و سرنوشت مرا به سوی رضا و خشنودی خودت که جامع هر نعمت است سوق ده به حق دوستی و محبتت، ای امید و آرزوی مشتاقان عالم!

دعای روز دهم ماه مبارک رمضان

 اللَّهُمَّ اجْعَلنی فیهِ مِنَ المُتَوَکِلینَ عَلَیْکَ ، وَ اجْعَلنی فیهِ مِنَ الفائِزینَ لَدَیْکَ ، وَ اجعَلنی فیه مِنَ المُقَرَّبینَ اِلیکَ بِاِحْسانِکَ یا غایَهَ الطّالبینَ.

خدایا! مرا در این روز از متوکلان درگاهت قرار ده و نیز از کامروایان حضرتت و مقربان درگاهت قرار ده، به حق احسانت، ای نهایت همت جویندگان!

دعای روز یازدهم ماه مبارک رمضان

 اللَّهُمَّ حَبِّبْ اِلَیَّ فیهِ الْإحسانَ ، وَ کَرِّهْ فیهِ الْفُسُوقَ وَ العِصیانَ وَ حَرِّمْ عَلَیَّ فیهِ السَخَطَ وَ النّیرانَ بعَوْنِکَ یاغیاثَ المُستَغیثینَ.

خداوندا! در این روز احسان و نیکوکاری را محبوب و مطلوب من ساز و فسق و معاصی را ناپسند من قرار ده و در این روز خشم و آتش قهرت را بر من حرام گردان، به حق توان و نصرتت، ای فریاد رس درماندگان عالم!

دعای روز دوازدهم ماه مبارک رمضان

اللَّهُمَّ زَیِّنِّی فیهِ بالسِّترِ وَ الْعَفافِ ، وَ اسْتُرنی فیهِ بِلِباسِ الْقُنُوعِ و َالکَفافِ ، وَ احْمِلنی فیهِ عَلَى الْعَدْلِ وَ الْإنصافِ ، وَ آمنِّی فیهِ مِنْ کُلِّ ما اَخافُ بِعِصْمَتِکَ یاعصمَهَ الْخائفینَ.

خداوندا! در این روز مرا به زیور ستر و عفت نفس بیآرای و به جامه قناعت و کفاف بپوشان و مرا به عدل و انصاف مزین ساز و از هر چه ترسانم مرا ایمنی بخش، به حق عصمتت، ای عصمت بخش خداترسان عالم!

دعای روز سیزدهم ماه مبارک رمضان

اللَّهُمَّ طَهِّرْنی فیهِ مِنَ الدَّنسِ وَ الْأقْذارِ ، وَ صَبِّرْنی فیهِ عَلى کائِناتِ الْأَقدارِ ، وَ وَفِّقْنی فیهِ لِلتُّقى وَ صُحْبَهِ الْأبرارِ بِعَوْنِکَ یاقُرَّهَ عَیْن الْمَساکینِ.

خداوندا! در این روز مرا از پلیدی و کثافت اخلاقی (هوای نفس و گناهان) پاک ساز و بر حوادث خیر و شر قضا و قدر صبر و تحمل عطا فرما و بر تقوی و پرهیزکاری و مصاحبت نیکوکاران عالم موفق گردان، به حق قدرت و توانایی ات ای مایه شادی و اطمینان مسکینان!

دعای روز چهاردهم ماه مبارک رمضان

اللَّهُمَّ لاتُؤاخِذْنی فیهِ بالْعَثَراتِ ، وَ اَقِلْنی فیهِ مِنَ الْخَطایا وَ الْهَفَواتِ ، وَ لا تَجْعَلْنی فیهِ غَرَضاً لِلْبَلایا وَ الأفاتِ بِعزَّتِکَ یاعِزَّ المُسْلمینَ.

خداوندا! در این روز مرا به لغزشهایم مؤاخذه مکن و عذر خطاهایم بپذیر و مرا هدف تیر بلاها و آفتهای عالم قرار مده، به حق عزت و جلالت ای عزت بخش اهل اسلام!

دعای روز پانزدهم ماه مبارک رمضان

 اللَّهُمَّ ارْزُقْنی فیهِ طاعَهَ الخاشِعینَ ، وَ اشْرَحْ فیهِ صَدری بِانابَهِ المُخْبِتینَ ، بِأمانِکَ یاأمانَ الخائِفینَ.

خداوندا! در این روز طاعت بندگان خاشع و خاضع خود را نصیب من گردان و شرح صدر مردان فروتن خداترس را به من عطا فرما، به حق امان بخشی خود ای پناه دل‌های ترسان!

دعای روز شانزدهم ماه مبارک رمضان

اللَّهُمَّ وَفِّقْنی فیهِ لِمُوافَقَهِ الْأبرارِ، وَ جَنِّبْنی فیهِ مُرافَقَهِ الأشرارِ، وَآونی فیهِ برَحمَتِکَ إلى دارِ القَرارِ بإلهیَّتِکَ یا إله العالَمینَ .

خداوندا! در این روز مرا به موافقت (اعمال و افکار) نیکان عالم موفق بدار و از رفاقت و مصاحبت اظرار جهان دور گردان و مرا در بهشت جاودانه ات به رحمت منزل ده، به حق الهیت و معبودیتت ای پروردگار عالمیان!

دعای روز هفدهم ماه مبارک رمضان

اللَّهُمَّ اهدِنی فیهِ لِصالِحِ الأعْمالِ ، وَ اقضِ لی فیهِ الحوائِجَ وَ الآمالِ یا مَنْ لا یَحتاجُ إلى التَّفسیرِ وَ السُّؤالِ ، یا عالِماً بِما فی صُدُورِ العالَمینَ صَلِّ عَلى مُحَمَّدٍ وَ آلهِ الطّاهِرینَ .

خداوندا! در این روز مرا با اعمال صالح راهنمایی کن و حاجتها و آرزوهایم را برآورده ساز ای کسی که نیازمند شرح و تفسیر حاجات بندگان نیستی، ای خدایی که قبل از اینکه کسی حاجات خود را به تو بگوید، تو به اسرار دل او آگاهی ، اینک درود و سلام خود را بر محمد (ص) و آل او ارزانی فرما!

دعای روز هجدهم ماه مبارک رمضان

اللَّهُمَّ نَبِّهنی فیهِ لِبَرَکاتِ أسحارِهِ ، وَ نوِّرْ قَلْبی بِضِیاءِ أنوارِهِ ، وَ خُذْ بِکُلِّ أعْضائِی إلى اتِّباعِ آثارِهِ بِنُورِکَ یا مُنَوِّرَ قُلُوبِ العارِفینَ .

خداوندا! در این روز مرا با اعمال صالح راهنمایی کن و حاجتها و آرزوهایم را برآورده ساز ای کسی که نیازمند شرح و تفسیر حاجات بندگان نیستی، ای خدایی که قبل از اینکه کسی حاجات خود را به تو بگوید، تو به اسرار دل او آگاهی ، اینک درود و سلام خود را بر محمد (ص) و آل او ارزانی فرما!

دعای روز نوزدهم ماه مبارک رمضان

اللَّهُمَّ وَفِّر فیهِ حَظّی مِن بَرَکاتِهِ ، وَ سَهِّلْ سَبیلی إلى خیْراتِهِ ، وَ لا تَحْرِمْنی قَبُولَ حَسَناتِهِ یا هادِیاً إلى الحَقِّ المُبینِ .

خداوندا! در این روز بهره مرا از برکاتش فراوان گردان و به سوی خیراتش راه مرا سهل و آسان ساز و از حسنات مقبولش مرا محروم مساز، ای هدایت کننده به سوی دین و حق روشن!

دعای روز بیستم ماه مبارک رمضان

اللَّهُمَّ افْتَحْ لی فیهِ أبوابَ الجِنان ، وَ أغلِقْ عَنَّی فیهِ أبوابَ النِّیرانِ ، وَ وَفِّقْنی فیهِ لِتِلاوَهِ القُرآنِ یامُنْزِلَ السَّکینَهِ فی قُلُوبِ المؤمِنین .

خداوندا! در این روز بر روی من درهای بهشت را بگشا و درهای آتش دوزخ را به رویم ببند و مرا توفیق تلاوت قرآن عطا فرما، ای فرود آرنده وقار و سکینه بر دلهای اهل ایمان!

دعای روز بیست و یکم ماه مبارک رمضان

اللَّهُمَّ اجْعَلْ لی فیهِ إلى مَرضاتِکَ دَلیلاً ، و لا تَجعَلْ لِلشَّیْطانِ فیهِ عَلَیَّ سَبیلاً ، وَ اجْعَلِ الجَنَّهَ لی مَنْزِلاً وَ مَقیلاً ، یا قاضِیَ حَوائِج الطّالِبینَ .

خداوندا! در این روز مرا به سوی رضا و خشنودی خود راهنمایی کن و شیطان را بر من مسلط مگردان و بهشت را منزل و جایگاهم قرار ده ای برآوردنده حاجات طالبان معرفت و مشتاقان حقیقت!

دعای روز بیست و دوم ماه مبارک رمضان

اللَّهُمَّ افْتَحْ لی فیهِ أبوابَ فَضْلِکَ ، وَ أنزِل عَلَیَّ فیهِ بَرَکاتِکَ ، وَ وَفِّقْنی فیهِ لِمُوجِباتِ مَرضاتِکَ ، وَ أسْکِنِّی فیهِ بُحْبُوحاتِ جَنّاتَکَ ، یا مَجیبَ دَعوَهِ المُضْطَرِّینَ .

خداوندا! در این روز بر روی من درهای فضل و کَرَمت را بگشا و بر من برکاتت را نازل فرما و بر موجبات رضا و خشنودیت موفقم بدار و در وسط بهشت هایت مرا مسکن ده، ای پذیرنده دعای پریشانان و درماندگان!

دعای روز بیست و سوم ماه مبارک رمضان

اللَّهُمَّ اغْسِلْنی فیهِ مِنَ الذُّنُوبِ ، وَ طَهِّرْنی فیهِ مِنَ العُیُوبِ ، وَ امْتَحِنْ قَلبی فیهِ بِتَقْوَى القُلُوبِ ، یامُقیلَ عَثَراتِ المُذنِبین .

خداوندا! در این روز مرا از گناهان پاکیزه گردان و از هر عیب و نقصی پاک ساز و دلم را در آزمایش، رتبه دلهای اهل تقوی بخش، ای پذیرنده عذر لغزشهای گناهکاران!

دعای روز بیست و چهارم ماه مبارک رمضان

اللَّهُمَّ إنِّی أسألُکَ فیهِ مایُرضیکَ ، وَ أعُوذُ بِکَ مِمّا یُؤذیکَ ، وَ أسألُکَ التَّوفیقَ فیهِ لِأَنْ اُطیعَکَ وَلا أعْصِیَکَ ، یا جَوادَ السّائِلینَ .

خداوندا! در این روز از تو درخواست می کنم آنچه را که رضای تو در اوست؛ و به تو پناه میبرم از آنچه تو را ناپسند است و از تو توفیق می‌خواهم که در تمام این روز به فرمان تو باشم و هیچ نافرمانی نکنم، ای عطا کننده سؤال کنندگان!

دعای روز بیست و پنجم ماه مبارک رمضان

اللَّهُمَّ اجْعَلنی فیهِ مُحِبّاً لِأوْلیائِکَ ، وَ مُعادِیاً لِأعْدائِکَ ، مُسْتَنّاً بِسُنَّهِ خاتَمِ أنبیائکَ ، یا عاصِمَ قٌلٌوبِ النَّبیّینَ .

خداوندا! مرا در این روز محب دوستانت و عدو دشمنانت قرار ده و در راه و روش به طریقه و سنت خاتم پیغمبرانت بدار، ای عصمت بخش دلهای پیغمبران!

دعای روز بیست و ششم ماه مبارک رمضان

اللَّهُمَّ اجْعَلْ سَعْیی فیهِ مَشکوراً ، وَ ذَنبی فیهِ مَغفُوراً ، وَ عَمَلی فیهِ مَقبُولاً ، وَ عَیْبی فیهِ مَستوراً یا أسمَعَ السّامِعینَ .

خداوندا! در این روز سعی و کوششم را در راه طاعتت بپذیر و جزای خیر عطایم فرما و گناهانم را در این روز ببخش و عملم را مقبول درگاهت ساز و عیبم را مستور گردان، ای بهترین شنوای دعای خلق!

دعای روز بیست و هفتم ماه مبارک رمضان

اللَّهُمَّ ارْزُقنی فیهِ فَضْلَ لَیلَهِ القَدرِ ، وَ صَیِّرْ اُمُوری فیهِ مِنَ العُسرِ إلى الیُسرِ ، وَ اقبَلْ مَعاذیری وَ حُطَّ عَنِّی الذَّنبَ وَ الوِزْرَ ، یا رَؤُفاً بِعِبادِهِ الصّالِحینَ .

خداوندا! در این روز فضیلت لیله القدر را نصیب من گردان و تمام امور و کارهای مشکل مرا آسان و راحت ساز و عذرهایم را بپذیر و گناهانم را محو و نابود فرما، ای رئوف و مهربان در حق صالحان!

دعای روز بیست و هشتم ماه مبارک رمضان

اللَّهُمَّ وَفِّرْ حَظِّی فیهِ مِنَ النَّوافِلِ ، وَ أکْرِمنی فیهِ بِإحضارِ المَسائِلِ ، وَ قَرِّبْ فیهِ وَسیلَتی إلَیکَ مِنْ بَیْنِ الوَسائِلِ ، یا مَن لا یَشْغَلُهُ إلحاحُ المُلِحِّینَ .

خداوندا! در این روز به اعمال نافله و مستحبات من بهره وافر عطا فرما و برای حاضر و آماده ساختن اموری که در دنیا و آخرت به آن نیاز دارم در حقم کرم فرما و من را با هر وسیله‌ای بین اسباب و وسایل به سوی خودت نزدیک کن، ای خدایی که سماحت و الحاح بندگان تو را از کار لطف و جود و بخشش باز نخواهد داشت!

دعای روز بیست و نهم ماه مبارک رمضان

اللَّهُمَّ غَشِّنی فیهِ بالرَّحْمَهِ ، وَ ارْزُقنی فیهِ التَّوفیقَ وَ العِصْمَهَ ، وَ طَهِّر قَلبی مِن غَیاهِبِ التُّهمَهِ ، یارَحیماً بِعبادِهِ المُؤمِنینَ .

خداوندا! در این روز مرا سراپا به رحمت خود درپوشان و هم توفیق و حفظ از گناهان روزی فرما و دلم را از تاریکی های شک آور و اوهام باطل پاک دار، ای خدای مهربان بر اهل ایمان!

دعای روز سی ام ماه مبارک رمضان

اللَّهُمَّ اجْعَلْ صِیامی فیهِ بِالشُّکْرِ وَالْقَبُولِ عَلی ما تَرْضاهُ وَیرْضاهُ الرَّسُولُ مُحْکَمَهً فُرُوعُهُ بِالاُْصُولِ بِحَقِّ سَیدِنا مُحَمَّد وَ الِهِ الطّاهِرینَ وَالْحَمْدُ للهِِ رَبِّ الْعالَمینَ.

خدایا! چنان کن روزه ام در این ماه که مورد قدردانی و پذیرش بوده و مورد پسند تو و پسند رسولت باشد و فروع آن را به وسیله اصول آن محکم اساس گردان، به حق آقای ما، محمد و آل پاکش و ستایش خاص پروردگار جهانیان است.

بازدید: 10

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی